PSKK > PSKK > Artikkelit > Pääotsikko > PSKK Oy:n toiminta päättyy vuoden lopussa

PSKK Oy:n toiminta päättyy vuoden lopussa

Pohjois-Satakunnan Kehittämiskeskus Oy:n omistajakunnat ovat käyneet syksyn 2017 aikana neuvotteluja alueen elinkeinopalveluiden järjestelemiseksi uudelleen. Elinkeinopalvelujen tuottaminen PSKK Oy:n toimesta omistajakuntien Kankaanpään, Jämijärven, Karvian ja Siikaisten alueella päättyy 31.12.2017 suunnitelman mukaisesti.

– Alueellamme toimivien yritysten tai yrittäjyyttä harkitsevien ei tarvitse olla huolissaan heille suunnattujen neuvontapalveluiden saatavuudesta. Vuoden 2018 alusta lukien kukin kunta vastaa itse elinkeinopalveluiden tuottamisesta. Jos olet epävarma, kenelle asiastasi soittaisit, voit aina olla yhteydessä minuun tai Mari Raukolaan. Autamme selvittämään asiasi vaatimat jatkotoimet ja -yhteydet, vuoden alusta Kankaanpään kaupungin elinkeinojohtajana aloittava Marko Rajamäki sanoo.

PSKK Oy:n henkilöstöstä Mari Raukola, Anneli Hakola, Terttu Hermansson, Pasi Talvitie ja Marko Rajamäki siirtyvät Kankaanpään kaupungin palvelukseen. Karvian kunnan palveluksessa alun perinkin ollut Matti Arkko palaa asemapaikalleen Karviaan. Lauhanvuori Region Geopark alueeksi -hankkeen toteuttaminen jatkuu Kankaanpään kaupungin hallinnoimana.

Lue lisää elinkeinopalvelujen uudelleen järjestämisestä.

Elinkeinopalvelut alueellamme 1.1.2018 alkaen

Yrityksen perustamiseen, kehittämiseen, hanketoimintaan, omistajanvaihdokseen sekä muihin elinkeinotoimintaan liittyvissä asioissa teitä palvelee jatkossa:

Kankaanpää
Elinkeinojohtaja Marko Rajamäki, p. 040 7177578, marko.rajamaki@kankaanpaa.fi
Yritysasiamies Mari Raukola, p. 040 542 0456, mari.raukola@kankaanpaa.fi
Talous- ja hallintosihteeri Anneli Hakola, p. 050 555 5930, anneli.hakola@kankaanpaa.fi
Projektipäällikkö Terttu Hermansson, Geopark-hanke, p. 040 675 7363, terttu.hermansson@kankaanpaa.fi
Geologi Pasi Talvitie, Geopark-hanke, p. 040 502 6573, pasi.talvitie@kankaanpaa.fi

Jämijärvi
Kunnanjohtaja Kirsi Virtanen, p. 040 192 0818, kirsi.virtanen@jamijarvi.fi

Karvia
Yritysasiamies Matti Arkko, p. 044 772 7514, matti.arkko@karvia.fi

Siikainen
Kunnanjohtaja Viveka Lanne, 044 720 1071, viveka.lanne@siikainen.fi

Related posts

Comment